مقالات

پکیج کندانس چیست

پکیج کندانس

پکیج کندانس

پکیج کندانس معروف به سیستم چگالشی برای اولین بار توسط کمپانی آریستون ایتالیا تولید و عرضه جهانی شد .

پکیج های چگالشی (condansing boiler) یا همان بویلرهای چگالشی یکی از جدیدترین سیستم های گرمایشی هستند که در بازار دنیا با نام Condansing boiler  عرضه می شود. این نوع از پکیج ها یا بویلرها با راندمان بالایی(معمولا بیش از ۹۰%) کار می کنند. استه بوده شد

در سیستم پکیج های چگالشی از انرژی دود حاصل از احتراق برای پیش گرمایش آب سرد ورودی به پکیج (بویلر) استفاده می شود. آن ها ممکن است با گاز یا گازوییل کار کنند و از آنجایی که بخار آب تولید شده در طی سوختن در بویلر را به کندانسه تبدیل می کنند به آنها پکیج چگالشی می گویند.

برای مفهوم تر شدن سیستم پکیج های چگالشی باید ذکر کرد که در زمان سوختن گاز حدود ۱۴ برابر حجمی گاز ورودی به مشعل, هوا وارد سیستم می شود. این هوای وارد شده به پکیج چگالشی دارای میزانی رطوبت (آب) است. این رطوبت موجود در هوا بعد از گرفتن گرما از مشعل به بخار تبدیل می شود و پس از گذر از داخل بویلر یا همان پکیج چگالشی به دودکش می رسد. در دودکش دمای دود به حدود ۱۰۰ درجه سانتی گراد می رسد و اگر از این گرما برای پیش گرمایش آب مصرفی مورد نیاز استفاده شود می توان دمای دود را حتی از این هم پایین تر آورد.

این همان زمانی است که بخار آب تشکیل شده در ورودی پکیج کندانس (میعان) شده و حرارتی را که در مشعل کسب کرده است به آب اطراف لوله های دودکش انتقال  می دهد. با این رویه می توان میزانی از انرژی معمولی را که از دودکش تلف می شود, بازیابی کرد.

مزایای پکیج کندانس :

کم مصرف ترین پکیج دنیا

معایب پکیج کندانس :

نیازمند به دودکش ضد رطوبت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 15 =